Lavinový kurz Hochkar 2017

 

Již druhou sezonu se potýkáme s extrémně špatnou lavinovou situací. Před dvěma roky to byla oblast Tyrolských Alp. V letošní sezoně hlavně oblast Velkého Kavkazu.

Za dané dvě sezony jsme se toho ohledně lavinové prevence hodně naučili. Viděli jsme spoustu chyb druhých skupin a podíleli se na lav. záchranách jiných skupin. Prožili jsme 200 dní na lyžích ze 730 možných. Projeli Skandinávii, celé Alpy, Velký Kavkaz, Írán. Všude jsme se učili a pozorovali drobné i větší nuance v tvorbě sněhových vrstev. Nedělá nám potíže otočit túru a taky jsme ji už mockrát otočili. Bezpečnost klientů máme vždy na prvním místě. Možná to vypadá, že si s námi klienti nezalyžují. Opak je pravdou. Prakticky každý náš kemp znamená prašan – sjezdy, prašan – sjezdy, prašan – sjezdy. Nekonečné pláně bez lidí. Prašanu po pás. V těchto dokonalých podmínkách se nikomu dopodrobna učit lavinové problematiky nechce. Ostatně, kdo by se chtěl „hrabat“ dva dny ve sněhu, když všude okolo má prašanový ráj!

Exotika: O exotiku v tomto kempu rozhodně nepůjde. Budeme se hlavně učit, jak předcházet lavinovým nehodám.

Lesy nebo pláně? Hory v okolí Hochkaru nabízí jak prostředí v pásmu lesa, tak pláně.

Náročnost: Kemp je zaměřen hlavně na pochopení lavinové problematiky a nácvik lavinové záchrany. Během dvou dnů půjdeme dvě lehké túry s převýšením okolo 600 m. Tuto zátěž by měl zvládnout každý návštěvník volného terénu.

Powder: O prašanové obžerství během tohoto kempu nepůjde. Nicméně máme pro vás připravené dva krásné sjezdy vždy po výuce lav. problematiky a oblast Hochkar je v tomto termínu vyhlášená častým sněžením, tak kdo ví…

Vybavení: Na tento kemp je nejvhodnější skalp/splitboard výbava, ale jistě ji zvládnete s těžkými freeride lyžemi s rámovým vázáním a sjezdovými botami, nebo sněžnicemi.

Termín: 12. 1. – 14. 1. 2018

Kemp je určen pro 7 lidí, kterým se věnuje zkušený průvodce. Díky tomu dosáhneme individuálního přístupu, flexibility a maximální bezpečnosti. Přihlásit se může začátečník i pokročilý lyžař ve volném terénu.

Cena: 4 100 Kč zahrnuje:

 • ubytování v Gasthof zum Hammer
 • polopenzi
 • zapůjčení lavinového vybavení Pieps (pro prvních 5 účastníků)
 • fotografie z kempu

Při zaplacení zálohy 1500 Kč do 31. 8. Cena 3 690 Kč

V ceně není zahrnuta:

 • doprava
 • pojištění Alpenverain – povinné

Program:

Sejdeme se na adrese Stixenlehen 27 v pátek 12. 1. 2018. kolem 10. hod večer.

Dopravu budeme řešit 14 dní před odjezdem na kemp tak, abychom nebrali zbytečná auta navíc.

Jak v sobotu, tak v neděli budeme vyrážet na pásech za hranice areálu Hochkar, kde nás při nácviku lavinové záchrany nikdo nebude rušit. Dále si ukážeme v praxi bezpečný pohyb skupiny v lavinovém terénu a ukážeme si, na co bychom se měli zaměřit při rozpoznávání lavinového nebezpečí. V sobotu večír si vyslechnete pár našich chytrých rad ohledně toho, jak se v horách bezpečně pohybovat. A nebude chybět ani soutěž o nejrychlejšího hledače.

Potřebné lyžařské vybavení: 

 • helma
 • batoh
 • přeskáče
 • hůlky
 • kompletní lavinové vybavení

Ubytování:

Ubytováni budeme v hotelu ve 2 apartmánech celkem pro 8 lidí.

Lyžařské středisko je vzdálené 6 km.

Stravování:

V rámci ubytování je v ceně polopenze.

Jak se přihlásit:

Chcete jet na tento camp? Chcete se k nám přidat a užít si první freeridovou lyžovačku v nové sezóně? Napište nám na e-mail: info.freerideguides@gmail.com a my Vám obratem odpovíme, jak postupovat dále.