PŘIPRAVUJE SE
Írán - Dizin l

16.2. - 25.2. 2024


26 900 kč

Záloha: 5 000 KčStartujeme pátou sezónu v Íránu, který nás naprosto ohromil už při první návštěvě. Tak vřelý národ, jakým jsou Peršané, jsme zatím jinde nepotkali. Místní nás na každém rohu vítají slovy: "Welcome to Iran". Vše, co bylo potřeba zařídili, i kdyby se kvůli tomu měli přetrhnout. Nikde ani náznak křivého pohledu.

A hory? Kdo neviděl, nepochopí! Jestli jsme si doposud mysleli, že největší pláně jsou v Gruzii, tak jsme se šeredně spletli. Zde je to ještě o level vyšší big mountain lyžování a opět s obrovským ročním úhrnem srážek. Sníh zde padá většinou za bezvětří z velké výšky, takže výsledkem je totál prašan.

Exotika: Tento kemp je 100% zajímavý kvůli mentalitě místních obyvatel, kteří každého nabijí svou pozitivní energií. Pyšní se také obrovskými horami, které jen těžko najdou někde jinde konkurenci. Pak stojí určitě za zmínku Teherán se svými 14 miliony obyvatel a Bazaar, na němž se obchoduje již 8 000 let.

Lesy nebo pláně? Během tohoto kempu navštívíme 3 lyžařská střediska, která se nacházejí 2 500 m n. m. - 3 500 m n. m., kde jsou pouze a jenom obrovské pláně.

Náročnost: Kemp rozdělíme do 2 skupin, které povedou zkušení průvodci. V první skupině se v závislosti na počasí budeme za pomoci lanovek a následně na pásech vydávat za hranice areálu. Užijeme si tak menší počet sjezdů za den, ale garantujeme vám, že budou o to krásnější.

Druhá skupina bude ke sjezdům využívat pouze lanovky, takže si během kempu budete moci odpočinout v "nešlapacím" družstvu, ale podle svého uvážení můžete vyrazit i na kratší či delší výlet na pásech.

Nezapomeňte, že budeme nocovat v 2 500 m n. m. a tato výška už je viditelně znát na regeneraci. Nicméně tento kemp zvládne a užije si každý, kdo se alespoň trochu pravidelně věnuje aktivnímu pohybu. Akce se skvěle hodí i k nabrání fyzičky a červených krvinek.

Powder: Vždy jsme v tomto období jezdili po pláních po kolena v prašanu. Ale vzhledem k tomu, že se budeme pohybovat po obrovských pláních, tak si sjezdy 100% užijeme i v případě firnu.

Vybavení: Tento kemp je především kombinací freeridového lyžování a skialpu. Ideální jsou tedy širší lehké freeride lyže s tech. vázáním a tvrdé skialpové boty, nebo splitboard.

Termín: 16 .2. - 25. 2. 2024

Kapacita kempu je 14 lidí, kterým se věnují 2 zkušení průvodci. Každý z vás díky tomu získá individuální přístup, flexibilitu a maximální bezpečnost. Přihlásit se může začátečník i pokročilý lyžař ve volném terénu.

Chcete-li se na cokoliv zeptat? Napište nám!