PŘIPRAVUJE SE

Turecko - Rize lll

10.2. - 18.2. 2024

 

32 900 Kč

Záloha: 5 000 KčJak se říká, do třetice všeho dobrého a zlého. Během posledních let jsme v Turecku navštívili různá místa a hledali novou destinaci vhodnou pro lyžování ve volném terénu. Dvě místa nebyla úplně podle našeho gusta, ale u třetího jsme se trefili přímo do černého.

Hory v okolí Rize jsme v loňském roce navštívili poprvé a hned jsme si toto místo zamilovali. Skvělé ubytování s termálními lázněmi a za celý kemp jsme nepotkali ani jednoho lyžaře. Průměrné naměřené úhrny srážek v této oblasti převyšují srážky v Niseku. Ano, čtete dobře. V průměru zde nasněží více než v nejslavnějším prašanovém místě na planetě! Zkrátka je to Eldorádo, do kterého opět vyrážíme.

Hory v turecké provincii Rize jsou vzdálené pouhých 20 km od Černého moře. To znamená jen a pouze jednu věc a tou jsou obrovské srážky v této oblasti. Srážky jsou tak velké, že již 300 let místní v přilehlých vesnicích surfují v prašanu na doma vyrobených dlouhých prknech. Tak, jako my jezdíme v Evropě na saních, oni brázdí svahy na podomácku vyrobených surfech.

Luxusní ubytování nám zajistí hotel s termálními lázněmi. K dispozici budeme mít termální bazén a turecké lázně.

Po oblasti se budeme pohybovat dodávkami. Údolí ve 2 000 m n. m. jsou vzdálené zhruba 45 minut jízdy z hotelu. Nad těmito údolími se tyčí kopce, které přesahují výšku 3 000 m n. m.

Do 2 500 m n. m. jsou lesy, kde jsou díky obrovským srážkám velké smrky s velkými rozestupy. To znamená ideálně řídký les, kam se můžeme schovat v nepřízni počasí. Každý milovník prašanu by měl vědět, že právě v pásmu lesa se schovává ten nejlepší bezedný prašan.

Nad pásmem lesa se nacházejí pastviny s mírnými pláněmi nebo strmé štíty hor se žleby. Zkrátka je zde vše, co milovník volného lyžování potřebuje.

Celá oblast je prošpikována zpevněnými cestami. Jsou zde horské vesnice až ve výšce 2 800 m n. m., které jsou přes zimu odříznuté od světa.

Čeká nás luxusní ubytování a skialp v oblasti zrození snowboardingu. Dále jsme si připravili pro letošní sezonu novinku v podobě sněžných skútrů, které nás budou dopravovat po zmíněných zpevněných cestách na hřebeny. V oblasti se nenachází žádné lyžařské středisko a v horách je zakázaná výstavba penzionů a hotelů. Máš rád skialpinismus? Chceš zažít hory bez lidí? Pojeď s námi do oblasti Rize v Turecku.

Termín: 10. 2. - 18. 2. 2024

Kemp je určen pro 14 lidí, kterým se budou věnovat 3 zkušení průvodci.

Chcete-li se na cokoliv zeptat? Napište nám!